1. Home
  2. Docs
  3. 2024
  4. Finidrak 1/2024
  5. Z drukarni: School Friendly

Z drukarni: School Friendly

Tekst: Kateřina Misiarzová 

W 2023 roku ogłoszono piątą edycję konkursu, aby wyróżnić firmy, które w znaczący sposób przyczyniają się do wspierania i wzmacniania relacji między różnymi instytucjami szkolnymi oraz wspierania dzieci i młodzieży w województwie morawsko-śląskim. Są to firmy, które nie tylko łączą i wspierają wzajemną współpracę między szkołami a sektorem biznesowym, ale także biorą odpowiedzialność za przyszłe pokolenia.

W konkursie oceniano kilka kluczowych aspektów, takich jak innowacyjność projektów, trwałość inicjatyw, korzyści dla zaangażowanych firm, skala samej współpracy czy wpływ społeczny, jaki wywierają.

Na przestrzeni lat ugruntowaliśmy swoją pozycję w obszarze współpracy ze szkołami, wspierając zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży oraz uczestnicząc w szeregu projektów charytatywnych i wspierając organizacje non-profit. Dzięki tym działaniom spełniliśmy wszystkie kryteria udziału w tym prestiżowym konkursie.

To już trzeci rok, w którym FINIDR bierze udział w tym konkursie i trzeci, w którym znalazł się w ścisłej czołówce. Jesteśmy dumni, że nasza drukarnia zdobyła złotą nagrodę w kategorii firm zatrudniających do 900 pracowników.

Jednak ta nagroda nie jest dla nas nowością i jest kontynuacją srebrnych nagród, które otrzymaliśmy w poprzednich latach. Są one odzwierciedleniem naszej wysokiej jakości i konsekwentnej pracy, naszych długoterminowych partnerstw ze szkołami i naszego kompleksowego podejścia do wspierania edukacji.

Ceremonia wręczenia nagród najbardziej utytułowanym firmom odbyła się w grudniu podczas uroczystej gali „REGION DLA SIEBIE”.

Współpraca FINIDRu ze szkołami ma bogatą historię i nadal jest strategicznym elementem naszej drukarni. Pozwala nam zidentyfikować i dotrzeć do utalentowanych osób w trakcie ich studiów, zapewnić im rzeczywiste staże i szkolenia zawodowe, a tym samym przyczynić się do wzbogacenia ich procesu edukacyjnego. Ponadto dajemy uczniom i studentom możliwość zobaczenia naszej drukarni podczas wycieczek, gdzie mogą na własne oczy zobaczyć, jak powstają książki i mają możliwość poznania całego procesu produkcyjnego. Wreszcie, jesteśmy również aktywnie zaangażowani we wspieranie organizacji non-profit w naszym mieście i regionie.

Wierzymy, że nasze wysiłki przyczynią się do zachowania ponad dwustuletniej tradycji drukarstwa w naszym regionie. To wyróżnienie jest zatem nagrodą za naszą wieloletnią, wysokiej jakości i stałą współpracę ze szkołami, organizacjami non-profit oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży w regionie.