2023

⌘K
 1. Home
 2. Docs
 3. 2023
 4. Finidrak 4/2023
 5. Z drukarni: Wsparliśmy…

Z drukarni: Wsparliśmy…

Tekst: Kateřina Misiarzová

Naprawdę zależy nam na przyszłości. Jak możemy najskuteczniej przyczynić się do jej poprawy? Inwestując czas i zasoby w dzieci i młodzież oraz środowisko, w którym żyjemy.

Jesteśmy przekonani, że w ramach odpowiedzialnego biznesu, inwestowanie w zrównoważony rozwój i edukację dzieci i młodzieży jest zawsze dobrym wyborem. Dlatego od dawna wspieramy szkoły, przedszkola i szereg zajęć pozalekcyjnych oraz organizacji non-profit, zwłaszcza w naszym mieście Czeskim Cieszynie i jego okolicach. Współpraca FINIDRu ze szkołami ma długą historię i pozostaje kluczowym elementem strategii naszej firmy.


W ramach zajęć pozalekcyjnych chcemy przede wszystkim wspierać działania, które rozwijają dzieci i młodzież, a także mają na celu ich edukację techniczną.

Od trzynastu lat pomagamy klubowi Rocket Club, gdzie dzięki cierpliwej pracy z dziećmi udało nam się zdobyć kilka tytułów mistrzów świata. Rocket Club Silesia Olza zrzesza głównie dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej, a niektórzy uczniowie szkół średnich i studenci również dołączają do klubu modeli kosmicznych. W tym roku Rocket Club był również częścią naszego Finidrackiego dnia.

W tym roku wsparliśmy również Ochotniczą Straż Pożarną w Czeskim Cieszynie. Dzięki naszej darowiźnie finansowej na przyczepę, młodzi strażacy ochotnicy mogą teraz uczestniczyć w zawodach w ataku na ogień, który jest bardzo ważną i popularną dyscypliną dla młodych strażaków.

Nasza pomoc trafia również co roku do Stowarzyszenia na rzecz wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Regularnie wspieramy stowarzyszenie w organizacji czasu wolnego. Nasze wsparcie rzeczowe i finansowe umożliwia stowarzyszeniu prowadzenie szeregu zajęć sportowych, rehabilitacyjnych, kulturalnych i społecznych dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Każda taka pomoc, jak sami mówią, przybliża ich do realizacji celów i marzeń.

Współpracujemy również z organizacją Człowiek w potrzebie. Organizacja ta organizuje między innymi coroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka „Jeden Świat”. Uczestniczymy w tym wydarzeniu, drukując materiały promocyjne, które pomagają również w popularyzacji wydarzenia wśród uczniów i studentów. Ponadto, wspierając ten festiwal, FINIDR zyskał status firmy uczciwej i odpowiedzialnej obywatelsko.

Dzięki naszej pomocy możliwa była również 3 edycja festiwalu czytelniczego ČteFest, która przyniosła niezliczone doświadczenia, historie i radosne spotkania z kulturą, literaturą i czytaniem.

Wśród projektów krajowych aktywnie wspieramy organizację Cała Republika Czeska Czyta Dzieciom, z którą współpracujemy od samego początku, oraz organizację non-profit Klaun w szpitalu, która przynosi radość, śmiech i dobry nastrój hospitalizowanym dzieciom. Wizyty klauna pomagają poprawić ich ogólny stan psychiczny, a tym samym stan zdrowia. Współpracujemy z tą organizacją od 2016 r., sponsorując druk materiałów promocyjnych i przyczyniając się do druku magazynu Humorín i książek Małe cuda.

Ochrona klimatu, ekologia i zrównoważony rozwój to również ważny temat dla FINIDR. Nieustannie pracujemy nad zmniejszeniem emisji CO2 i zrównoważeniem naszego wpływu na środowisko poprzez nasze działania każdego roku. Dzięki naszemu zobowiązaniu do sadzenia jednego nowego drzewa za każde zrealizowane zamówienie, nasze wsparcie finansowe i praktyczne trafiło również na zalesianie Beskidów.

Wierzymy, że wspieranie wszystkich tych działań ma sens. Chętnie pomagamy tam, gdzie jest to potrzebne.

Prowadzimy działalność w sposób odpowiedzialny

Nasze wsparcie skierowane jest do tych obszarów:

 • regionalne kluby i stowarzyszenia
 • Cała Republika Czeska czyta dzieciom
 • sadzenie drzew w Beskidach
 • Liceum Albrechta
 • zajęcia szkolne i pozaszkolne w naszym mieście
 • organizacje wspierające w szczególności rozwój i edukację dzieci i młodzieży
 • i wiele innych