Współpraca z nami obejmuje następujące dziedziny:

Praktyka zawodowa

Uczniom oferujemy możliwość zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń poprzez praktykę zawodową.

Praca sezonowa

W razie zainteresowania istnieje możliwość pomocy w produkcji w formie pracy sezonowej.

Wycieczki

Regularnie organizujemy wycieczki dla szkół w języku czeskim, podczas których przedstawiamy cały proces produkcji książki.

W wypadku zainteresowania praktyką zawodową lub pracą dorywczą skontaktuj się z nami przez e-mail jobs@finidr.cz.
Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką z komentarzem w języku czeskim po naszej drukarni, napisz na adres marketing@finidr.cz. Chętnie omówimy z Tobą szczegóły
.

Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia na wycieczki dla grup do maksymalnie 15 osób.

Zapytaliśmy...

Szkoła średnia Albrechta w Czeskim Cieszynie zyskała renomę szkoły, która dzięki sukcesom swoich uczniów i pedagogów jest godna podziwu. Piękny, okazały budynek, świeżo po remoncie, jest perełką wśród szkół średnich. Wciąż jednak jest miejsce na ulepszenia i udoskonalenia, tworzenie warunków nie tylko dla naszych uczniów, ale także dla pracowników.

„Albrechtówka“ należy do szkół zawodowych.  Wielki nacisk kładziemy na szkolenie zawodowe! Nasi absolwenci stają się uznanymi fachowcami i dumnie przyznają się do naszej szkoły. Dowodem jest szereg absolwentów powracających po latach do naszej szkoły, żeby opowiedzieć o swoich sukcesach, lub żeby stać się nauczycielami.

Każdy nasz uczeń może w ciągu swojej nauki skorzystać z bogatej oferty kursów zawodowych, projektów, warsztatów, staży, ale także zajęć pozalekcyjnych we wszystkich obszarach. Krótko mówiąc, każdy znajdzie swoją drogę, swój kierunek.

W 2008 roku w ławkach zasiedli pierwsi uczniowie nowo powstałego kierunku poligraficznego. 9 lat później pojawił sie nowy kierunek z tytułem na świadectwie – drukarz na maszynach poligraficznych. Ogromne podziękowania i uznanie należą sie drukarni FINIDR.

Jesteśmy wdzięczni drukarni FINIDR, a zwłaszcza prezesowi drukarni inż. Jarosławowi Drahošowi, za stworzenie, pierwsze kroki, wprowadzenie i właściwe ukierunkowanie tego fakultetu. To właśnie inż. Jarosław Drahoš poszukiwał wraz z byłą panią dyrektor połączenia teraźniejszości i dwustuletniej tradycji drukarskiej w Czeskim Cieszynie… udało się. Nasi uczniowie zdobywają niezbędne umiejętności praktyczne w ramach szkoleń właśnie na terenie drukani FINIDR. Tutaj mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z działaniem topowych maszyn, jakimi dysponuje drukarnia.

Razem co roku organizujemy drukarski i poligraficzny konkurs Duplex czy konkursową symulację przetargu pod nazwą Poszukuję pracy. Współpracujemy również w zakresie rekrutacji, cateringu czy prezentacji firmowych zarówno szkoły jak i drukarni FINIDR. Inż Jarosław Drahoš od 2011 roku pełni funkcę przewodniczącego Rady szkoły średniej Albrechta.

Jesteśmy szkołą, która idzie z duchem czasu. Chcemy być zawsze o krok do przodu. Radzimy sobie bardzo dobrze dzięki współpracy z takimi firmami jak drukarnia FINIDR, partner generalny szkoły.

Mgr Pavel Cieslar, dyrektor

SZKOŁA ŚREDNIA ALBRECHTA