Druk czarno-biały

Precyzyjny druk czarno-biały, w przypadku bardziej złożonych publikacji, wykonujemy na najwyższej jakości maszynach Heidelberg.

Ekonomicznie korzystny druk czarno-biały jest wynikiem użycia wysokiej jakości maszyn rotacyjnych VariQuick, dwóch maszyn Zirkon Forta.

Variquick umożliwia druk na rolkach do 720 mm, Forta i Zirkon do 620 mm.

Drukowanie w kolorze

Materiały kolorowe oraz inne drukujemy na najnowocześniejszych maszynach HEIDELBERG, które umożliwiają wystarczającą wydajność oraz jakość najwyższej klasy.

Na szczycie naszego parku maszynowego znajdują się trzy maszyny drukarskie HEIDELBERG Speedmaster XL-106 z ośmioma obrotowymi jednostkami drukującymi. Ostatnia z nich została zainstalowana w roku 2020, jako jedna z pierwszych w Europie środkowej i wschodniej z certyfikatem CO2neutral najnowszej generacji. Poprawność kolorystyczną wydruków kontrolujemy przy pomocy pomiaru spektrofotometrycznego InpressControl, który jest zintegrowany z maszyną i w trakcie druku wybiórczo sprawdza poprawność i stałość kolorystyczną.

Do druku okładek, obwolut i oklejek mamy do dyspozycji maszynę HEIDELBERG XL 75-5L najnowszej generacji 2020, której piąta wieża drukująca umożliwia drukowanie piątym kolorem dodatkowym, maszyna jest także wyposażona w dyspersyjną jednostkę lakierującą do ochrony lub wzbogacenia drukowanych arkuszy. Ta maszyna jest także CO2 neutral.

Ponadto dysponujemy dwiema kolejnymi maszynami offsetowymi marki Heidelberg do druku kolorowego i czarno-białego.

Myślimy proekologicznie

Nie jesteśmy obojętni wobec środowiska, w którym żyjemy. I chociaż książki są wykonane z papieru, a papier jest produkowany z drzew, dbamy o to aby drzewa te pochodziły ze starannie zagospodarowanych lasów.  Do produkcji wszystkich książek wykorzystujemy ekologiczną energię elektryczną pochodzącą ze źródeł naturalnych i podejmujemy aktywne działanie redukujące nasz ślad węglowy.

Więcej o ekologii