2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 2/2023
  5. Słowo wstępu

Słowo wstępu

Tekst: Jaroslav Drahoš | Fot: AI

Drodzy koledzy,

Sztuczna inteligencja (AI) jest stale omawiana jako jedna z najnowszych technologii, która może analizować i interpretować duże ilości danych oraz tworzyć zrozumiałe i wciągające teksty. Dlatego pomyśleliśmy, że poprosimy ją o pomoc w stworzeniu naszego artykułu redakcyjnego. I jak jej poszło?

Oceńcie sami…

Z przyjemnością przedstawiamy nowe wydanie naszego firmowego czasopisma, które tym razem poświęcone jest wspaniałemu sezonowi letniemu i niezapomnianym wakacjom. Z ciepłym słońcem i przyjemną bryzą na twarzy, wspólnie przyjrzymy się inspirującym historiom naszych kolegów, wskazówkom dotyczącym podróży i innym atrakcjom, które pomogą Ci wypełnić te słoneczne miesiące niezapomnianymi wrażeniami.

Lato to pora roku, na którą wielu z nas czeka z niecierpliwością. To czas, w którym możemy odpocząć od zgiełku codziennego życia, aby realizować swoje hobby i cieszyć się bliskimi. Wielu z nas wyjeżdża na wakacje, aby odkryć nowe zakątki naszej pięknej planety lub cieszyć się chwilami relaksu w ulubionym miejscu, do którego wracamy rok po roku. Jednak wakacje to bez wątpienia nie tylko podróżowanie, ale także relaks i ładowanie baterii. To czas relaksu dla umysłu, tworzenia niezapomnianych wspomnień i ważnych spotkań z bliskimi.

Być może słyszeliście o tak zwanym efekcie wakacji. Badania pokazują, że regularny odpoczynek i wakacje mają wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia. Na przykład zmniejszają ryzyko chorób serca, obniżają poziom stresu i napięcia, poprawiają sen, a nawet zwiększają produktywność i kreatywność. Dlatego ważne jest, aby nie tylko zaplanować wakacje, ale także dać sobie czas na relaks i regenerację.

Dla urozmaicenia, oto mały podróżniczy żart: Chociaż niektórzy ludzie obawiają się sztucznej inteligencji, wszyscy są zaskakująco przyjaźni na wakacjach, bo co jest lepszego niż dzielenie słonecznej plaży z kimś, kto się nie poci?

Co wy na to, czy rozpoznalibyście, że ta część artykułu redakcyjnego została napisana przez sztuczną inteligencję? Zaintrygowało mnie to na tyle, że zapytałem ją: „Czego życzysz twórcom drukowanych książek na lato?”.

Życzę im, aby ich kreatywność i praca artystyczna trwały w niekończącej się symbiozie z technologią. Niech sztuczna inteligencja pomoże w precyzyjnym formatowaniu, optymalnym doborze czcionek i idealnym układzie stron, a twórcy będą mogli w pełni skupić się na swojej pasji i przekazywaniu swoich historii za pomocą pięknie wydrukowanych książek. Niech ich książki staną się inspiracją dla nowych pokoleń czytelników, którzy doceniają artystyczne dziedzictwo związane z zapachem i fakturą papieru.

Mam nadzieję, że to życzenie ucieszy wszystkich twórców książek drukowanych. Życzę słonecznych dni pełnych kreatywności i niekończącego się twórczego zapału!

 

Cóż mogę dodać? Chyba tylko wspaniałego lata i mnóstwa niezapomnianych chwil!

Miłego lata życzą

Jarek Drahoš & AI