2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 3/2023
  5. Z drukarni: Audyt planu zarządzania śladem węglowym

Z drukarni: Audyt planu zarządzania śladem węglowym

Tekst: Dagmar Kempná

Po raz siódmy przedstawiciele naszej firmy i Preferred by Nature spotkali się, aby przeprowadzić audyt śladu węglowego naszej firmy i produktów. Podczas spotkania przedstawiono nie tylko wyniki śladu węglowego za 2022 r., ale także plany zmniejszenia śladu węglowego w nadchodzących okresach.

Audytorzy zweryfikowali dokładność danych wejściowych do obliczeń, metodologię i samo obliczenie śladu węglowego. Musieliśmy wykazać konkretne działania, które pozwoliły osiągnąć wynik redukcji i wspólnie omówiliśmy, jakie działania FINIDRu planuje podjąć w przyszłości, aby pomóc zmniejszyć wpływ gazów cieplarnianych na środowisko.

Jak więc wypadł FINIDR?

W całym ubiegłym roku wyprodukowaliśmy 19 789 ton CO2. W porównaniu do 2015 roku i przeliczeniu na jedną tonę książek, poprawiliśmy się o 59,1%, czyli zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy o 40,9%. To świetny wynik! Zakup 100% energii odnawialnej jest nadal jednym z kluczowych kroków, które pomagają nam osiągnąć ten sukces. Pomagają nam w tym jednak również inne działania, takie jak lepsze łączenie zamówień ciężarówek do wysyłki, zakup pojazdów elektrycznych i przyjazna dla środowiska utylizacja e-odpadów.

Obecnie na całym świecie kładzie się duży nacisk na politykę ochrony środowiska. FINIDR jest również w stanie jasno i otwarcie komunikować swoje zaangażowanie na rzecz planety Ziemia, monitorując swój ślad węglowy.