2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 1/2023
  5. Z drukarni: Na jakie targi wybieramy się w tym roku?

Z drukarni: Na jakie targi wybieramy się w tym roku?

Tekst: Lenka Ďurišová

Wszyscy wiemy, że jeśli chcemy rozwiązać jakiś problem lub kogoś poznać, jedno spotkanie twarzą w twarz jest bardziej przydatne niż dziesięć e-maili. Dlatego już teraz planujemy nasz udział w głównych europejskich targach książki, które zawsze są epicentrum wszystkiego, co ważne dla naszej branży.

Londyńskie Targi Książki odbędą się w dniach 18-20 kwietnia. Setki wystawców i wielokrotnie więcej zwiedzających, nie tylko z krajów Commonwealthu, po raz kolejny wypełni piękny kompleks Olympia.

Drugie nadchodzące targi odbędą się zaraz po nich, w dniach 27-30 kwietnia w Lipsku w Niemczech. Będzie to pierwszy raz od 2020 roku, kiedy wybierzemy się tam po naprawdę długiej przerwie covidowej. A nasi przedstawiciele handlowi na rynek austriacki i niemiecki tym bardziej cieszą się na to wydarzenie.

W dniach 11 – 14 maja czekają nas największe czeskie targi książki Świat Książki. To ważne wydarzenie literackie i kulturalne będzie w tym roku przebiegało pod hasłem „Autorzy bez granic”. Setki rozmów, czytań autorskich, okazyjnych zakupów książek i świetnego street foodu mogą skusić do wycieczki do Pragi także was.

Po wakacyjnej przerwie czeka nas najważniejsze światowe wydarzenie literackie. Na jubileuszowych 75. Targach Książki we Frankfurcie nie może nas zabraknąć. To święto książki odbędzie się w dniach 18-22 października i już teraz cieszymy się na naszych gości ze wszystkich zakątków Europy.

W miesiącach jesiennych najprawdopodobniej będziemy brali udział w targach książki w Bratysławie.

O ciekawych informacjach z wszystkich targów książki będzie można przeczytać na naszej stronie internetowej, portalach społecznościowych i oczywiście na łamach kolejnych numerów Finidraka.