2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 3/2023
  5. Z drukarni: Szkolenie zawodowe dla elektryków

Z drukarni: Szkolenie zawodowe dla elektryków

Tekst: Miroslava Kupková

Praktyki studenckie w FINIDR są ważnym elementem procesu edukacyjnego, pozwalającym studentom na zdobycie cennego doświadczenia i umiejętności przed wejściem na rynek pracy. Dla naszej firmy to z kolei szansa na wyselekcjonowanie potencjalnych utalentowanych pracowników, którzy dołączą do naszego zespołu FINIDRAKÓW.

Do tej pory współpracowaliśmy głównie za Szkołą Średnią im. Albrechta – w zakresie poligrafii i w zakresie druku – w ramach praktyk uczniowskich. W tym roku szkolnym postanowiliśmy rozszerzyć naszą współpracę o praktyki uczniowskie w dziedzinie elektromechaniki. Chcielibyśmy, aby obecni praktykanci w tej dziedzinie, jak również drukarze, w przyszłości powiększyli szeregi naszych pracowników, a jednocześnie liczymy na obniżenie kosztów związanych z rekrutacją kandydatów na stanowisko elektromechanika.

Opiekę nad tymi studentami będzie sprawował majster utrzymania ruchu – elektryk. Jako doświadczony profesjonalista w tej dziedzinie, zapewni im niezbędne wsparcie w zdobywaniu praktycznego doświadczenia, wiedzy na temat procesów, maszyn, a także pomoże uczniom w orientacji w środowisku pracy.

Zasady praktyki zostaną ustalone w taki sam sposób, jak w przypadku branży drukarskiej. Głęboko wierzymy, że praktyka elektromechaników będzie równie udana jak praktyka drukarzy. Z góry dziękujemy za pomoc w pracy z uczniami.