2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 2/2023
  5. Z drukarni: Nowe maszyny pod naszym dachem

Z drukarni: Nowe maszyny pod naszym dachem

Tekst: Radek Dadák

Czasy, w których żyjemy, są całkowicie nieprzewidywalne, ale mimo to kierownictwo FINIDRu postanowiło zainwestować w tym roku w technologie, które pomogą nam jak najskuteczniej sprostać stale rosnącym wymaganiom naszych klientów.


O co więc powiększy się nasz park maszynowy w tym roku?

Maszyna do twardych okladek Kolbus

Najnowszy model tradycyjnego producenta tych maszyn wyposażony w opcje produkcji szerokiej gamy okładek książkowych.

Maszyna szyjąca Meccanotecnica Aster Pro z podłączeniem do systemu zbierającego Multiplex

Druga maszyna szyjąca w tym roku dołączy do dwudziestoośmiostanowiskowej linii zbierającej i pierwszej maszyny szyjącej Aster Pro, tworząc linię szyjącą, która może elastycznie zbierać i szyć książki o większej objętości na dwóch maszynach szyjących.

Sitodruk Sakurai

Do uszlachetniania okładek, oklejek i obwolut książek, FINIDR zdecydował się na zakup maszyny do sitodruku japońskiego producenta Sakurai. Ponownie rozszerzymy możliwości uszlachetniania naszych książek.

Tłoczenie arkuszy KAMA

Po długim procesie selekcji zdecydowaliśmy się na zakup maszyny do tłoczenia na gorąco od niemieckiego producenta KAMA. W porównaniu do wspaniałego, ale nieco przestarzałego Heidelberg Cylinder, zwiększymy wydajność tłoczenia i możliwości niektórych innych efektów kilkakrotnie.

Pakowanie do folii Kallfass

Po 11 latach doświadczeń z maszynami pakującymi Kallfass, w sierpniu zakupimy nową maszynę do pakowania książek w folię tej samej firmy. Kupujemy technologię, którą już znamy, więc na pewno będziemy w stanie przejść na nową maszynę na początku sezonu bez większych problemów i pakować wszystko, co produkujemy.

Falcerki MBO K8 i K8 RS

W lipcu pojawią się dwie nowe falcerki MBO. Zupełnie nowa K8 RS i odnowiona K8. Zastąpią one dwie najmniej wydajne obecne falcerki.