2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 2/2023
  5. Z drukarni: Na kawę z prezesem

Z drukarni: Na kawę z prezesem

Tekst: Jaroslav Drahoš

Dlaczego „Na kawę”?
Ponieważ wciąż się rozwijamy i z małej drukarni zatrudniającej 19 pracowników staliśmy się jedną z największych drukarni w Europie o międzynarodowym zasięgu z ponad 600 Finidrakami.

Ponieważ pomimo naszego rozmiaru nadal chcę zachować atmosferę firmy rodzinnej. Kiedyś naprawdę znałem każdego pracownika, teraz jest to prawie niemożliwe.

Ponieważ przy dobrej kawie i w nieformalnej atmosferze lepiej się dyskutuje i pojawiają się ciekawe pomysły.

Ponieważ interesują mnie wasze opinie i sugestie.

Ponieważ chcę, abyście mieli informacje bezpośrednio ze źródła.

Ponieważ jesteśmy otwartym społeczeństwem i musimy wspólnie i otwarcie dyskutować o palących nas kwestiach.

Ponieważ nie chcę, aby ważne kwestie pozostały nierozwiązane, a potencjalne problemy zatuszowane.

Ponieważ chcę osobiście odpowiedzieć na wasze pytania lub wątpliwości dotyczące naszej strategii i poszukać sposobów na osobiste zaangażowanie każdego z was.

Ponieważ chcę podzielić się z wami moimi przemyśleniami, kluczowymi wiadomościami lub wyjaśnić kroki, które podejmujemy i planujemy w FINIDRze.

Jaka będzie forma spotkania?
Przyjrzeliśmy się wielu opcjom rozwiązań i miejsc na spotkanie, od naszej jadalni, po salę konferencyjną, altanę lub kawiarnię. Ostatecznie zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie przyjście bezpośrednio do twojego działu, na twoje stanowisko, na kawę.

Skąd będziemy wiedzieć, że odwiedzi Pan nasz dział/zmianę?
Zawsze będę zapowiadać wizytę z dużym wyprzedzeniem za pośrednictwem waszego przełożonego.

Jaka będzie treść spotkania?
Przy „kawie” chciałbym omówić z wami rzeczy i kwestie, które są dla nas ważne, rzeczy, które was palą i z którymi chcecie coś zrobić. Możemy przedyskutować wasze pomysły lub uwagi, wszystko zależy od pytań, które prześlecie lub zadacie. Każde spotkanie zawsze będzie miało temat przewodni. Inne tematy będą zależeć od waszych pytań i sugestii.

Czy jest coś, co powinienem zrobić, aby przygotować się do spotkania?
Nie ma potrzeby przygotowywania się do spotkania. Ważne jest jednak, aby być otwartym i chętnym do słuchania, ale także nie bać się dyskutować. Oczywiście wskazany jest również dobry nastrój.

Jak mogę zadać pytanie? Gdzie mogę wysłać pytanie?
Jeśli znacie pytanie, które chcecie mi zadać z wyprzedzeniem, byłbym bardzo zadowolony, gdybyście mogli mi je przesłać przed spotkaniem, abym mógł się do niego przygotować. Obecnie przygotowujemy aplikację, w której będzie można przesyłać pytania. W aplikacji będzie również opcja zaznaczenia pola, aby pytanie zostało wspomniane anonimowo.

Co się stanie z zaproponowanymi pytaniami?
Postaram się odpowiedzieć na większość z nich bezpośrednio na spotkaniu. W przypadku, gdy nie uda nam się poruszyć jakiegoś tematu lub pytania, znajdę rozwiązanie, aby przekazać odpowiedź na wasze pytania.

Jak długo potrwa dyskusja przy kawie?
Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja po pierwszych spotkaniach. Na razie nasze rozmowy nie powinny trwać dłużej niż godzinę. W tak małym gronie można w tym czasie wiele osiągnąć.

Kiedy zaczynamy?
Pierwsze spotkanie przy kawie odbędzie się po wakacjach pod koniec lipca. Więcej informacji pojawi się w odpowiednim czasie.

Może być wiele rzeczy, które waszym zdaniem powinny pójść szybciej lub wolniej. Jest wiele rzeczy, o których myślicie, że się nie zmienią, a może nie zostały jeszcze wysłuchane. Macie teraz okazję i od was zależy, czy przyjmiecie aktywną rolę, czy pozostaniesz bierny. Wszystko zależy od was.

Chętnie wpadnę do was na kawę lub herbatę.

Jarek Drahoš