2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 2/2023
  5. Z drukarni: Londyńskie Targi Książki, Świat Książki

Z drukarni: Londyńskie Targi Książki, Świat Książki

Teksty: Kamil Novák, Lenka Ďurišová

Londyńskie Targi Książki

W dniach 18-20 kwietnia, wraz z kolegą Martinem Štouračem, ponownie wzięliśmy udział w Londyńskich Targach Książki. W porównaniu do ubiegłego roku było znacznie więcej wystawców i odwiedzających.

Odbyliśmy dziesiątki spotkań z naszymi klientami, ale także nawiązaliśmy kontakty z nowymi potencjalnymi partnerami.

Jedynym minusem był udział ponad trzydziestu azjatyckich drukarni. Azja wyraźnie obudziła się po Covidzie i szturmem zaatakowała Europę. Nadal jednak mocno wierzę, że wysokiej jakości książki wyprodukowane w FINIDRze trafią na rynek brytyjski, nawet pomimo silnej konkurencji i ogromnej presji cenowej.

Świat Książki

Nasza drukarnia po raz kolejny była jednym z wystawców na tegorocznych targach Świat książki 2023, które odbyły się w dniach 11-14 maja na rozległych terenach Centrum Wystawienniczego Holešovice. Te największe targi książki w Czechach zawsze stanowią wyjątkową okazję do zaprezentowania naszych najnowszych technologii druku.

Podczas targów spotkaliśmy wielu przedstawicieli różnych części branży książkowej, w tym wydawców, autorów i księgarzy. Rozmawialiśmy o ich potrzebach i pomysłach. Rozmawialiśmy również o wyzwaniach, przed którymi obecnie wspólnie stoimy.

Nasze stoisko było idealnym miejscem do tych spotkań. Po raz trzeci goście zostali przeniesieni do lasu, ponieważ nasze stoisko po raz kolejny skupiło się na naszej inicjatywie sadzenia drzew. Ponadto, oczywiście, zaprezentowaliśmy szereg książek, które uosabiają poziom i jakość naszej produkcji.

Jesteśmy wdzięczni za tę możliwość i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok!