2023

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. 2023
  4. Finidrak 2/2023
  5. Z drukarni: Audyt kontrolny FSC

Z drukarni: Audyt kontrolny FSC

Tekst: Dagmar Kempná

Jesteśmy zaangażowani w system certyfikacji FSC® od 2008 roku.
FSC® oznacza Forest Stewardship Council® i jest międzynarodową organizacją non-profit, która została założona w 1993 roku. Jej celem jest promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej i ustanowienie systemu certyfikacji jako narzędzia do śledzenia pochodzenia drewna od pozyskania poprzez obróbkę do produktu końcowego – np. mebli, papieru i produktów z drewna.

To właśnie dzięki regularnym audytom kontrolnym, podczas których możemy udowodnić, że dokumentacja i procesy w naszej drukarni są zgodne ze standardami i wymaganiami FSC-STD, możemy oznaczać produkty logo FSC®.

Ostatni audyt odbył się w marcu. Ponownie przygotowaliśmy kompletną dokumentację, taką jak nasza dyrektywa FSC, lista zamówień FSC, podsumowanie zakupionych materiałów z FSC, dokumenty związane ze szkoleniami FSC, HSE i OHS itp. Nie tylko dokonano przeglądu tych dokumentów i raportów, ale także audytor komunikował się z osobami odpowiedzialnymi za różne obszary – zarządzanie magazynem, zakupy, dział sprzedaży, fakturowanie, HR i BHP. Po raz pierwszy audytor poprosił o miejsce na bezpośrednie rozmowy z pracownikami produkcji, aby zweryfikować warunki pracy zapewniane przez FINIDR. Po raz pierwszy odwiedziliśmy również FINIDR B.

W rezultacie audytor był ponownie zadowolony z ustaleń i profesjonalnego podejścia wszystkich zaangażowanych w audyt.

Otrzymaliśmy możliwość kontynuowania przez kolejny rok produkcji tytułów książek z certyfikatem FSC, który gwarantuje naszym klientom, że do produkcji książki użyto certyfikowanego materiału pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, o potwierdzonym pochodzeniu drewna.