Grzegorz

„Zacząłem pracować w firmie FINIDR w styczniu 2019. Na początku pracowałem na dziale inżynierii przemysłowej. Po jakimś czasie właściciel zaproponował mi stanowisko mistrza druku i na tej pozycji pracuję do dzisiejszego dnia.”

CZY JESTEŚ ZADOWOLONY Z PRACY W FIRMIE FINIDR?

„Jestem bardzo zadowolony ze swojego stanowiska. Każdy dzień przynosi mi coś nowego. Lubię współpracować z innymi działami w firmie, jestem bardzo wdzięczny kolegom z zespołu ds. druku. Jeśli chodzi o dział procesów składania i cięcia, cieszę się, że pracują tam aktywni i dobrzy ludzie, z którymi praca to sama przyjemność.”

CZEGO NOWEGO SIĘ NAUCZYŁEŚ I JAKIE NOWE UMIEJĘTNOŚCI CHCIAŁBYŚ JESZCZE UZYSKAĆ PRACUJĄC W  FIRMIE FINIDR? 

„W ciągu 5 lat nauczyłem się, jak produkuje się książki i jak rozmaite technologie i uszlachetnianie mogą wspomagać produkcję. Poprawiłem swój język czeski, jednocześnie uczę się angielskiego. W przyszłości nadal chcę powiększać zakres moich kompetencji i umiejętności językowych.”

Ondřej

DLACZEGO TO WŁAŚNIE FINIDR STAŁ SIĘ TWOIM PIERWSZYM MIEJSCEM PRACY PO SKOŃCZENIU STUDIÓW?

„Pododało mi się połączenie książek i marketingu. Na dodatek wiązało się to z pracą w firmie, która działa już na rynku ponad 30 lat i w tym czasie stała się jedną z większych firm w Europie.  Już nie wspominając o wielkim komforcie dojazdów – z domu do pracy mam 20 minut autem. Wszystkie te czynniki przemawiały za rekrutacją właśnie do FINIDRu. A co najważniejsze – FINIDR i moi przełożeni dali mi szansę na to, abym mógł spróbować postawić moje pierwsze kroki zawodowe właśnie tutaj.”

CO UDAŁO CI SIĘ OSIĄGNĄĆ PODCZAS PRACY W FIRMIE FINIDR?

„Już w czasie studiów miałem możliwość odbycia praktyk w różnych firmach, wykonywaliśmy tam prawdziwe zadania. Dzięki temu nie musiałem zaczynać mojej pracy w firmie FINIDR jako zupełny świeżak bez doświadczenia a jedynie z wiedzą teoretyczną. Zweryfikowałem sobie zdobyte doświadczenie – coś się potwierdziło, a coś innego nie i wymagało zmodyfikowania sposobu wykonywania. I właśnie to nieustannie pcha mnie do przodu.  Sprawdzanie, testowanie, uczenie się nowych rzeczy. W marketingu ciągle coś się dzieje, trzeba być nieustale czujnym , uczyć się nowych rzeczy i być gotowym na zmiany. W ciągu tych kilku lat pracy tutaj miałem również możliwość przejścia na inne stanowiska. Moja pozycja w firmie stopniowo się rozwijała, zaczęły pojawiać się nowe działania i nowe obowiązki. I właśnie dlatego, że moja praca jest bardzo urozmaicona i bardzo mi się podoba, nie chciałbym jej zmieniać.”

Valerie

„Pracę w naszej firmie zaczęłam zaraz po szkole średniej, jestem już tu od 2012 r. Praca w firmie FINIDR, konkretnie w dziale maszyn składających jest bardzo urozmaicona. Każdy dzień uczymy się czegoś nowego i przyjmujemy zlecenia klientów, którzy mają wysokie wymagania co do jakości.”

JAKIE ODNIOSŁAŚ SUKCESY?

„Zaczynałam pracę w drukarni na stanowisku odbioru druku. Pamiętam moment, gdy po raz pierwszy miałam gdzieś zawieźć paletę. To była akcja. Z czasem jednak człowiek wszystkiego się nauczy. Na tym stanowisku pracowałam około 9 miesięcy, potem przeszłam do działu obsługi maszyn składających. Na początku nie miałam pojęcia jak to robić, a największą szkołą życia był czas kiedy musiałam zacząć składać bloki sama. Odnalazłam się jednak na tej pozycji, a praca tu do dzisiaj sprawia mi radość. Chętnie pomagam innym, przez co dostałam się na stanowisko osoby przekazującej, gdzie poświęcałam się głównie udzielaniem pomocy innym na przykład w czasie ustawiania maszyny lub w razie problemów, z którymi inni nie dawali sobie rady.

Przy obsłudze maszyn składających pracowałam 6 lat, potem dostałam stanowisko tecnika procesu składania. Pierwsze pół roku było bardzo ciężkie, ale dzięki fantastycznemu zespołowi i wyrozumiałości pozostałych, zaaklimatyzowałam się. Bardzo doceniam chęć pomocy ze strony kolegów, którzy zawsze chętnie służą pomocną dłonią.  Sukcesem centrum druku jest według mnie tamtejszy zespół inżynierów maszyn składających. Wszyscy to super ludzie, a ja jestem szczęśliwa, że mogę z nimi pracować.”

Urszula

Jak bardzo jesteś zadowolona z pracy w FINIDRu?

„Praca na falcerkach jest odpowiedzialna i zawsze mogę liczyć na pomoc swoich koleżanek i lektorki. Jestem również zadowolona ze szkolenia, gdzie wszystkie niezbędne informacje zostały nam dobrze przedstawione. Atmosfera na falcerkach jest bardzo miła.“

Wszystkie certyfikaty