21. 5. 2020

Konkurs, który ma na celu podnoszenie poziomu artystycznego oraz jakość opracowania poligraficznego książek, odbywa się już od 1965 roku. Organizatorem jest BIBIANA, międzynarodowy dom sztuki dla dzieci. Współorganizatorami są słowackie Ministerstwo kultury, Ministerstwo edukacji, nauki, badań i sportu, Słowacka biblioteka narodowa oraz Związek poligrafii na Słowacji. W tegorocznym wydaniu jury ekspertów wybrało spośród rekordowych 214 zgłoszonych tytułów w siedmiu kategoriach.

Do finału weszło 20 książek i 12 prac studentów, które mogą pochwalić się tytułem Najpiękniejsza książka Słowacji 2019. Wśród nagrodzonych znajduje się 5 tytułów, które nasza drukarnia miała zaszczyt wydrukować w zeszłym roku:

•             w kategorii Literatura naukowa i fachowa dzieło Toto nie je kuchárská kniha (SLOVART)

•             w kategorii Literatura piękna Božská komédia (Spolok sv. Vojtecha)

•             w kategorii Dla dzieci i młodzieży Vtáčí atlas (Egreš)

•             w kategorii Książki o sztuce i publikacje ilustrowane Karol Kállay – Zaostrené na krásu (SLOVART) oraz Slovenská renesancia (Fortuna Libri).

Bardzo się cieszymy, że tytuł Dantego Alighieri: Božská komédia zdobył Główną nagrodę Ministerstwa kultury SR za ogólną jakość artystyczną i techniczną książki.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym książkom, autorom i wydawnictwom oraz dziękujemy za zaufanie okazane podczas druku publikacji.