Na podstawie długoletniego doświadczenia wiemy, że PDF/X-1a jest najbezpieczniejszym standardem do transferu danych do druku. Ustawienia, które Państwu proponujemy zawierają ten standard.

Przygotowaliśmy dla Państwa pliki joboptions do pobrania. Chodzi o pliki do wstępnego ustawienia eksportu dla poszczególnych części książki, które zapiszecie Państwo na swoim PC.

W Adobe Indesign w zakładce Plik -> Ustawienie Adobe PDF -> Zdefiniować

należy otworzyć okienko i za pomocą przycisku Wgrać… podać ścieżkę do pobranych plików joboptions i stopniowo dołączyć je do oferty Ustawienia wstępne Adobe PDF. Po zaznaczeniu wszystkich pożądanych, należy potwierdzić przyciskiem Gotowe.

Do dyspozycji są dwa zestawy plików joboptions. Jeden dla rastra drukarskiego AM, drugi dla rastra FM. Różnica dotyczy jedynie kompresji, AM ustawiony jest na 300dpi a FM na 450dpi.

Dzięki plikom joboptions można ustawić parametry eksportu do PDF z Adobe Indesign. Podczas eksportu PDF można wybrać jeden (patrz przykłady poniżej), zgodnie z częścią dokumentu, która jest aktualnie opracowywana, co zapewni prawidłowo ustawiony spad, przesunięcie znaczników przycięcia, kompresję obrazów, wyjścia itd.

Zestaw ustawień według ISO 12647-2 : 2013 (FOGRA 51)

Zestaw ustawień według ISO 12647-2 : 2013 (FOGRA 52)