13. 4. 2022

We wtorek 12. 4. 2022 uroczyście ochrzciliśmy 400-milionową książkę wyprodukowaną w naszej drukarni, Ako vzniká sliepka autorstwa Milana Lasicy i Júliusa Satinskiego. Książkę wydaje wydawnictwo Slovart.

Jaroslav Drahoš w uroczystym przemówieniu nakreślił rozwój drukarni na przestrzeni lat i podziękował wszystkim pracownikom, którzy mają niekwestionowany udział w tym, że drukarnia osiągnęła tak ważny kamień milowy.

Na uroczystym chrzcie książki nie mogło zabraknąć również ważnych osobistości miasta Czeski Cieszyn, z którym, dzięki naszej lokalizacji, drukarnia jest ściśle związana od momentu jej powstania. Bardzo serdeczne słowa do wszystkich pracowników skierowała burmistrz Gabriela Hřebačková, która również ochrzciła tę wyjątkową książkę. W chrzcie wzięli także udział zastępcy burmistrza Czeskiego Cieszyna – Tomáš Pavelek i Vít Slováček. Nie zabrakło także dyrektora Szkoły średniej Albrechta Pavla Cieslara, który w swoim przemówieniu przypomniał jak istotne jest wsparcie kierunków poligraficznych oraz podziękował drukarni FINIDR za długoletnia współpracę.

Co dodać na zakończenie? Osiągnięcie takiego wyniku potwierdza, że nasza drukarnia daje sobie świetnie radę nawet w tych trudnych czasach. Podobnie jak nasi goście, z pewnością wszyscy życzymy naszej drukarni, aby nadal wzrastała i tworzyła piękne, pachnące książki, tak jak do tej pory, abyśmy mogli jak najszybciej świętować wyprodukowanie 500-milionowej książki.