15. 5. 2011

W połowie maja już tradycyjnie odbywają się praskie Międzynarodowe Targi Książki „Świat Książki", które w tym roku odwiedziło 38 tysięcy miłośników literatury.

Na targach „Świat Książki 2011" nie mogło zabraknąć naszej drukarni, która w tym roku zaprezentowała całkiem nową ekspozycję. Potraktowaliśmy stoisko nowocześnie, bardziej poglądowo, z dużą ilością wzorków i specjalności, które powstały w naszej drukarni.  Na stoisku przebiegały rozmowy handlowe prowadzone z krajowymi i zagranicznymi wydawcami przez właściciela drukarni FINIDR pana Jaroslava Drahoša wspólnie z dyrektorem handlowym panem Miroslavem Klosem i kompletnym zespołem handlowym.

W ramach praskich Międzynarodowych Targów Książki „Świat Książki 2011" w poszczególnych kategoriach były przyznawane nagrody za Czeski bestseller 2010, które wyróżniają jakościową literaturę czeską oraz przekłady, które pojawiły się na naszym rynku. W tym roku pierwszą pozycję zajęła książka Biomanželka (Biożona)  napisana przez Michala Viewegha, który z rąk naszego dyrektora hadlowego Miroslava Klosa przejął statuetkę dla najlepiej sprzedawającego się autora minionego roku. Gratulujemy!