30. 10. 2009

Także w tym roku w dniach 14. -18. 10. 2009 odbyły się Targi Książki we Frankfurcie. Podobnie jak w kilku minionych latach, tym razem też byliśmy ich częścią składową. Trzeci rok z rzędu mieliśmy własne stoisko w hali pośród innych drukarni. Cały zespół handlowy brał udział w wielu rozmowach handlowych, wynikiem których były nierzadko interesujące zamówienia. Należy wspomnieć zwłaszcza dodruk naszej „ulubionej" Biologii.

Dział handlowy w tym roku reprezentovali- dyrektor handlowy Karin Ploticová, Anna Součková, handlowcy – Petr Guňka, Romuald Siwek, Milan Štencl, Lukáš Wengřín, Pawel Twardzik, Kateřina Morcinková i Sylvie Lysková.

Wszystkim wymienionym należy bardzo podziękować za reprezentowanie naszej drukarni, ponieważ dni spędzone we Fraknfurcie były bardzo męczące. Codziennie najpóźniej o godzinie 9 wszyscy byli przygotowani w hali nr 4.0 stoisko B1345 do udzielania odpowiedzi na podchwytliwe pytania przechodzących klientów i ewentualnych przyszłych klientów, jak również tych, którzy chcieli tylko porozmawiać o polygrafii. Dzień na stoisku kończył się najwcześniej o godzinie 18  – do hotelu załoga stoiska docierała nie wcześniej niż o 19:30, co spowodowane było odległością hotelu od miejca odbywania się targów, jak również korkami, które nierzadku ciągnęły się kilometrami.

Teraz zadaniem całego działu handlowego będzie sfinalizowanie wszystkich rozmów handlowych, a zwłaszcza pełne zaspokojenie wszystkich wymagań klientów.