18. 10. 2010

Międzynarodowe Targi Książki odbyły się w tym roku w terminie 6 – 10 października tradycyjnie na terenach wystawowych w niemieckim Frankfurcie nad Menem.

Podczas pięknych dni babiego lata obejrzało największą europejską wystawę książek 279 325 odwiedzających. Targom towarzyszyły takie imprezy jak  czytanie książek przez ich autorów, krótkie telewizyjne relacje z targów, fachowe prezentacje i seminaria organizowane przez wystawców.

Nasza spółka FINIDR w tym roku prezentowała swe eksponaty się przy udziale właściciela p. J. Drahoša i zespołu handlowego pod kierownictwem p. M. Klosa. Ekspozycja znajdowała się w hali 4.00, stoisko nr 1349. Odwiedzający z zaciekawieniem oglądali próbki naszej produkcji, z wielkim zapałem wertowali nasz nowy katalog firmowy, który zachwycił ich nie tylko swą treścią, ale również wykonaniem.

Oprócz osobistych spotkań z klientami handlowcy całe dnie usilnie odpowiadali na pytania nie tylko fachowej publiczności, ale również zwykłych zwiedzających. Każdy z nich mógł porównać pracę naszej drukarni z konkurencją z całego świata, która wystawiała swe produkty na całym terenie targów.

Po powrocie z targów na każdego z handlowców czeka mnóstwo pracy. Wysłać propozycje cenowe, sfinalizować wszystkie rozmowy handlowe i już teraz rozpocząć przygotowania do przyszłych targów- Frankfurter Buchmesse 2011.