Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/data/blob/news-image_jpeg-20131018040320-1060-1.jpg) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.finidr.cz:/disk2/doc/www.finidr.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.finidr.cz/www/wp-content/plugins/advanced-custom-fields-pro/includes/api/api-helpers.php on line 2622

19. 3. 2008

Po dobrych doświadczeniach z lat minionych, w tym roku także wzięliśmy udział w targach pracy „SYMBIOZA 2008". Chodzi o prestiżową akcję, która odbyła się 19 marca w budynku VSB – Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie.

Akcja kładzie sobie za cel, by zainteresowani zatrudnieniem  (w przeważającej większości akredytujący się spośród studentów) otrzymali maksymalną ilość informacji o możliwościach zatrudnienia we firmach. Dzięki prezentacji regionalnych spółek zyskują rozeznanie o potencjalnych pracodawcach, jak również umożliwia to bezpośredni kontakt pracodawców ze studentami i absolwentami wyższych uczelni w województwie Morawskośląskim.

W akcji wzięło udział ogółem cca 150 firm. Informacje o nich starali się przyswoić sobie zwłaszcza studenci trzecich i piątych roczników VSB – Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie, Wyższej Szkoły Biznesu Ostrawa, Uniwersytetu Ostrawskiego w Ostrawie i Uniwersytetu Śląskiego z Karwinej. Ilość studentów, którzy wzięli udział w akcji, była w tym roku rekordowa  – przekroczyła 8 000 odwiedzających. Studenci byli żywo zainteresowani, ich uwagę zwróciła zwłaszcza możliwość znalezienia pracy w spółce  FINIDR, jak również możność współpracy w ramach prac dyplomowych ewent. możliwość pracy brygadniczej. Nasz udział na targach „SYMBIOZA 2008" oceniamy bardzo pozytywnie, w przyszłym roku planujemy znów wziąć udział w tej akcji.