1. 11. 2008

Pierwszy rocznik konkursu fotograficznego, w którym mogli wziąć udział wszyscy pracownicy firmy, zakończył się sukcesem. Konkurs przebiegał w czterech kategoriach: Przyroda  Śląska Cieszyńskiego, Architektura Českého Těšína, Ludzie naszego regionu, Ciekawostki ze Śląska Cieszyńskiego.

Najwięcej zdjęć przedstawiało piękno przyrody naszego regionu, najmniej zdjęć zgłoszonych zostało w kategorii ciekawostek. To spowodowało, że musieliśmy przeprowadzić pewne zmiany w regulaminie przed oceną prac. Jury zdecydowało, że zdjęcia z kategorii ciekawostek będą oceniane w ramach kategorii fotografie przyrody. By jednak nie redukować kręgu zwycięzców, zdecydowaliśmy się w tej kategorii wyróżnić aż sześć najlepszych zdjęć. 

Fotografie oceniane były przez trzyosobowe jury, w skład którego wchodzili Monika Haužvicova i dwóch zawodowych fotografów  – Wieslaw Przeczek i Libor Bukovansky. Wybór tej „naj" był dla nich naprawdę trudnym zadaniem.

Pozwólcie, że przedstawimy zwycięzców konkursu fotograficznego
Kategoria Przyroda  Śląska Cieszyńskiego
1. miejsce – Burkot Petr
2. miejsce – Rowná Ludmila
3. miejsce – Kantor Bronislav
4. miejsce – Nekoranec Peter
5. miejsce – Szafarczyková Monika
6. miejsce – Bláhová Veronika
Kategoria Architektura Českého Těšína
1. miejsce – Alexová Zdeňka
2. miejsce – Duspiva Lukáš
3. miejsce – Otmar Švrček
Kategoria Ludzie naszego regionu
1. miejsce – Duspiva Lukáš
2. miejsce – Alexová Zdeňka
3. miejsce – Twardzik Pawel
Kategoria Ciekawostki ze Śląska Cieszyńskiego
Ze względu na minimalny udział nie była kategoria oceniana (zdjecia zostały przeniesione do kategorii Przyroda  Śląska Cieszyńskiego).

Autorzy zwycięskich prac otrzymają butelkę dobrego wina, a ich prace będą opublikowane w kalendarzu  Finidra na 2009 rok. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i wysłali swą pracę, pragnę podziękować i życzyć im w ich dalszej karierze fotograficznej szczęśliwej ręki i dobrego naświetlenia.