Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/data/blob/news-image_jpeg-20151008053830-4726-17meja-16.jpg) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.finidr.cz:/disk2/doc/www.finidr.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.finidr.cz/www/wp-content/plugins/advanced-custom-fields-pro/includes/api/api-helpers.php on line 2622

30. 9. 2015

Kulminują przygotowania! Nową, z kolei już siedemnastą szkołę w wiosce Meja na południu Etiopii otworzy w październiku organizacja „Člověk v tísni” (Człowiek w zagrożeniu). Jesteśmy bardzo zadowoleni, że również wsparcie poprzez naszą drukarnie przyczyni się do radości tamtejszych dzieci.

Szkoła została wybudowana za pomocą firem etiopskich, prace budowlane są prawie gotowe. Murowanie i inne prace wykonywane są przez miejscowych obywateli. Jest to bardzo miłe, że w ten sposób obywatele tworzą wartości dla swych dzieci i równocześnie mają możliwość zarobku dla swych rodzin. Starsi obyvatele wioski Meja są szkołą zachwyceni, nikdy w życiu takiej szkoły nie widzieli. Nowa szkoła dla 200 dzieci będzie służyła nie tylko ich dzieciom, ale również następnym generacjom.

Cieszy nas, że FINIDR może brać w tym udział. Dzięki organizacji „Člověk v tísni“ i partnerom spełnią się sny dzieciom, które zyskają wykształcenie w lepszych warunkach.