25. 10. 2008

Niemiecki Frankfurt nad Menem był w tym roku środkiem księgarskiego i poligraficznego kosmosu w dniach 15 do 19 października. Na najbardziej prestiżowych i zarazem największych targach książki na świecie „Frankfurter Buch Messe" nie brakowało oczywiście  Finidra jako największej krajowej drukarni. Już drugi rok samodzielne stoisko reprezentujące naszą drukarnię umieściliśmy do hali wśród innych drukarni. Potwierdziło się założenie, że rozwiązanie to jest lepsze niż obok wydawców w czeskiej ekspozycji. Nasze stoisko było często celem odwiedzin naszych dotychczasowych partnerów handlowych, potencialnych klientów, wydawców i dostawców.

Na miejscu prowadził nasz zespół wielką ilość rozmów, które powinny zapewnić następne lata współpracy z istniejącymi i przyszłymi klientami, co znajdzie chyba odbicie w zabezpieczeniu ciągłości produkcji, a tym samym zadowoli wszystkich pracowników. Zespół handlowców na czele z panią dyrektor Součkovą dla osiągnięcia tego celu zrobi maksimum. Targi we Frankfurcie są naprawdę gigantyczną akcją, o czym świadczą następujące dane.

Na targach wystawiało się 7373 wystawców z wielu krajów całego świata. Powierzchnia wystawiennicza była podzielona na siedem olbrzymich hal, z których większość miała dwa lub trzy piętra. Ilość odwiedzających była według statystyk ogromna i przekroczyła 300 tysięcy osób. Naszą drukarnię reprezentowali – już wspominana pani dyrektor Anna Součková, handlowcy Marian Bolek, Romuald Siwek, Pawel Twardzik, Josef Puczok, Vladimír Ponča i pani Sylvie Lýsková.

Teraz już zespół handlowców pracuje nad zacieśnieniem kontaktów handlowych, by jak najefektywniej wykorzystać wyniki rozmów z targów.