13. 6. 2011

Po raz pierwszy, i to również u nas w Czeskim Cieszynie, odbył się w terminie od  1. do 7. 6. 2011  I Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieciom  inaugurujący międzynarodowy projekt europejski pod nazwą „All of Europe Reads to Kids" czyli „Cała Europa Czyta Dzieciom".

Podczas uroczystości inauguracyjnych pod patronatem hetmana Województwa Morawskośląskiego wszyscy uczestnicy podpisali wyjątkową proklamację propagującą ideę kultywowania tradycji czytania wśród dzieci i całych rodzin. W imieniu naszej drukarni, która jest długoletnim sponzorem projektu, w uroczystościach brał udział właściciel, pan Jaroslav Drahoš. Na akcji pojawiły się takie znane osobistości jak pisarz Michal Viewegh, aktor Boleslav Polívka czy też piosenkarze Jaromír Nohavica i Ewa Farna. Organizatorami są organizacje Dzieciom Czytają Całe Czechy i Cała Polska Czyta Dzieciom, a włączyło się do akcji ponad 800 instytucji z całej Czeskiej Republiki.

Wierzymy, że Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieciom  będzie kontynuowany i co roku będziemy świętować w całej Europie te miłe dni literatury.