1. Home
  2. Docs
  3. 2024
  4. Finidrak 1/2024
  5. Z drukarni: Czy jesteście zadowoleni z Finidraka?

Z drukarni: Czy jesteście zadowoleni z Finidraka?

Tekst: Ondřej Prokop

O to pytaliśmy jesienią ubiegłego roku. Dziękujemy wszystkim respondentom, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami, a teraz przedstawiamy podsumowanie tej ankiety.

Byliśmy zadowoleni, że większość z was regularnie czyta biuletyn firmowy, ponieważ dowiadują się o nowościach i ciekawostkach z firmy. To z pewnością wspaniałe. To jest nasz główny powód regularnego publikowania Finidraka. Aby informować o najbardziej aktualnych rzeczach, które dzieją się lub dopiero wydarzą w FINIDRze.

Za najpopularniejsze sekcje uznaliście Słowo właściciela, Bieżące wydarzenia i Wywiad. Na drugim biegunie znalazły się Przepis, Gdzie z nudów, Konkurs i Słowo wstępu.

Zapytaliśmy również, jakie tematy chcielibyście zobaczyć w biuletynie. Większość respondentów jest zadowolona z obecnego formatu. Jednak sugestie obejmowały tematy skupione na przyszłości (plany i wizja FINIDR, co ulepszamy w każdym procesie), informacje i wiadomości z branży poligraficznej lub wprowadzenie do poszczególnych działów i procesów produkcyjnych.

Jaką ocenę dostał Finidrak za szatę graficzną?
Piątka minus. Dokładnie tak oceniliście grafikę, z czego również jesteśmy bardzo zadowoleni.

„Nowoczesny design, oryginalny, kolorowy, ładne zdjęcia, prawdziwi pracownicy, za każdym razem inny nagłówek…” Są to przykładowe pozytywne oceny, jakie wystawiliście projektowi gazetki. Z drugiej strony pojawiły się wskazówki dotyczące większego dopracowania lub wykorzystania bardziej ekologicznych materiałów.

Wśród Was szukaliśmy również sugestii do sekcji wywiadów. Było ich wiele i już w tym numerze znajduje się pierwsza osoba, którą zasugerowaliście. Możecie więc spodziewać się zobaczyć więcej swoich kolegów w nadchodzących wydaniach.

Czy będą jakieś zmiany?
Pierwszą zmianą, która jest związana z Waszymi spostrzeżeniami, jest likwidacja najmniej popularnego działu Przepis, począwszy od tego numeru. Zamiast tego dodajemy artykuł skupiający się na historii cieszyńskiego drukarstwa.

Z pewnością nie planujemy w tej chwili żadnych drastycznych zmian, nawet w oparciu o Wasze opinie. Z drugiej strony chcielibyśmy dodać do Finidraka Wasze spostrzeżenia, wskazówki, nowe tematy lub rekomendacje.

W przyszłości planujemy ponownie zorganizować ankietę i uzyskać cenne rekomendacje dotyczące tego, jak rozwijać Finidrak. W ten sposób chcemy regularnie badać zadowolenie użytkowników i uzyskiwać bardzo ważne informacje zwrotne.